Europa

Dzwony biją na Angelus

Czas próby dla Angeli Merkel

Numer 01.2016
To był dla Angeli Merkel dramatyczny rok, w którym doświadczyła zarówno apogeum, jak i kryzysu swojej władzy. To był dla Angeli Merkel dramatyczny rok, w którym doświadczyła zarówno apogeum, jak i kryzysu swojej władzy. Reuters / Forum
W kryzysowej sytuacji pani kanclerz nie kryje zdenerwowania, a nawet popełnia błędy. Mimo to z ostatnich kłopotów wyszła obronną ręką. Wciąż brak w Niemczech polityka, z którym mogłaby przegrać.
Teraz tysiące imigrantów przybywają co dzień do Niemiec i niejeden już zadaje sobie pytanie, czy Niemcy to wytrzymają.caglecartoons.com Teraz tysiące imigrantów przybywają co dzień do Niemiec i niejeden już zadaje sobie pytanie, czy Niemcy to wytrzymają.

Tym razem palce Angeli Merkel nie stykały się w znajomym geście, sygnalizując, że pani kanclerz jest nastawiona życzliwie, na luzie. Ręce miała skrzyżowane w obronnym geście wyrażającym napięcie. Sprawiało to wrażenie, jakby była w rozterce, niepewna, czy ma demonstracyjnie się oburzyć, czy uciekać.

Damy radę?

Tak wyglądała w listopadzie, stojąc na podium na zjeździe siostrzanej partii CSU w Monachium. Sama już przemawiała, po niej głos zabrał Horst Seehofer, szef CSU i premier Bawarii, a ona wciąż stała obok niego na podium.

08.01.2016 Numer 01.2016
Reklama