Europa

Nie tak łatwo z Polską

Warszawa ostrzega Brukselę

Numer 13.2016
Warszawa znalazła się „pod nadzorem Unii Europejskiej”, co się rządzącej ekipie bardzo nie podoba. Warszawa znalazła się „pod nadzorem Unii Europejskiej”, co się rządzącej ekipie bardzo nie podoba. Cagle Cartoons
Prawdopodobieństwo, że Bruksela nałoży sankcje na Warszawę jest bliskie zeru. Władza może robić wszystko, na co jej przyjdzie ochota – pisze rosyjska komentatorka Ałła Jaroszynska.

W Unii Europejskiej miało miejsce ważne wydarzenie, które nie zostało przez zachodnich przywódców odpowiednio skomentowane. Po raz pierwszy w historii Komisja Europejska wszczęła procedurę badania praworządności w kraju członkowskim, pokazując Warszawie żółtą kartkę. Jeśli Polska nie skoryguje swojego postępowania w dziedzinie przestrzegania praw, teoretycznie czekają ją sankcje.

W zeszłym roku po wyborach prezydenckich i parlamentarnych w Polsce nastąpiła radykalna zmiana: rządząca przez osiem lat Platforma Obywatelska ustąpiła miejsca konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

24.06.2016 Numer 13.2016
Reklama