Europa

Nowy rywal dla Angeli

Martin Schultz nowym kanclerzem Niemiec?

Numer 03.2017
Sam Martin Schulz – 61-letni, brodaty, łysiejący mężczyzna o czasem zaczepnym, a czasem ironicznym spojrzeniu – nie ukrywa, że świetnie czuje się w tłumie, lubi blask reflektorów. Sam Martin Schulz – 61-letni, brodaty, łysiejący mężczyzna o czasem zaczepnym, a czasem ironicznym spojrzeniu – nie ukrywa, że świetnie czuje się w tłumie, lubi blask reflektorów. caglecartoons.com
Znane są bajki o tym, jak pastuszek zdobywa rękę królewny. Albo jak skromny księgarz zostaje wybrankiem hollywoodzkiej gwiazdy. Ale żeby księgarz został kanclerzem Niemiec?

Tymczasem taki scenariusz nie jest wykluczony. Tyle że nasz bohater nie przychodzi wprost z zagraconej księgarenki w Notting Hill, tylko z Parlamentu Europejskiego. To Martin Schulz, który był jego przewodniczącym przez dwie kadencje, zdobywając spory prestiż i popularność. Gdy ogłosił, że nie zamierza ubiegać się o kolejny mandat i wraca do Niemiec, w jego dawnej partii SPD powiało optymizmem. Socjaldemokraci bowiem – jak wynika z sondaży – słabną.

03.02.2017 Numer 03.2017
Reklama