Europa

Elżbieta II i Karol Ostatni

Upadek domu Windsorów?

Numer 09.2017
Z taką rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Od lewej: Kamila, Karol, Elżbieta, Filip, William i Kate. Czy Karol załapie się na tron przed Williamem? Z taką rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Od lewej: Kamila, Karol, Elżbieta, Filip, William i Kate. Czy Karol załapie się na tron przed Williamem? PA / EAST NEWS
Jako pierwszy brytyjski monarcha rządzi przez 65 lat. Pod koniec kwietnia świętować będzie oficjalnie 91 urodziny. Co czeka Koronę po jej odejściu?
Koronacja w 1953 roku była dla niej jak drugi ślub. Elżbieta wydaje się bardziej przywiązana do monarchii niż do Filipa.PA/EAST NEWS Koronacja w 1953 roku była dla niej jak drugi ślub. Elżbieta wydaje się bardziej przywiązana do monarchii niż do Filipa.

Salwy w twierdzy Tower i Green Park, dzwony w opactwie westminsterskim, życzenia z Downing Street. Wszystko jak przy poprzednich rocznicach. Ale jakby ciszej i skromniej. Osłabiona królowa zaszyła się w swojej letniej posiadłości Sandringham. Jak głosił oficjalny komunikat, spędziła dzień w relaksującej atmosferze. Pałac nie puścił w świat nowej oficjalnej fotografii. Odświeżono tylko zdjęcie z czasów diamentowego jubileuszu.

Przezornie już wtedy, pięć lat temu, fotograf poprosił królową, by włożyła szafirowe klejnoty.

28.04.2017 Numer 09.2017
Reklama