Europa

W sercu ciągle May

Theresa May: lady z lodu

Numer 12.2017
Polityka europejska jest piętą achillesową perfekcyjnej pani premier. Jak na Brexit całkiem nieźle... Polityka europejska jest piętą achillesową perfekcyjnej pani premier. Jak na Brexit całkiem nieźle... caglecartoons.com
Brytyjska premier do perfekcji opanowała sztukę wyrachowanej zemsty. Czy ma też ludzkie cechy? Nie wszyscy są o tym przekonani.
Theresa Mary May (z domu Brasier, ur. w 1956 r.), premier Wielkiej Brytaniicaglecartoons.com Theresa Mary May (z domu Brasier, ur. w 1956 r.), premier Wielkiej Brytanii

Początkowo byli jeszcze ludzie, którzy podczas wystąpień pani premier grali w „strong and stable”. Zasady są proste: za każdym razem, gdy Theresa May wypowie słowo „strong” lub „stable”, uczestnik zabawy wypija drinka. Niestety, jeśli pije wódkę, urżnie się już po kilku minutach. A sięgając po małe, lekkie piwa, polegnie po niespełna godzinie.

Bo kampania wyborcza szefowej rządu sprowadza się do niestrudzonego powtarzania, że kraj potrzebuje „strong and stable leadership”, silnego i stabilnego przywództwa.

09.06.2017 Numer 12.2017
Reklama