Europa

Grona gniewu

Ostra kampania wyborcza w Niemczech

Numer 19.2017
Merkel i Schulz to kandydaci demokratycznego centrum; ktokolwiek wygra, w kraju nie wydarzy się nic dramatycznego. Merkel i Schulz to kandydaci demokratycznego centrum; ktokolwiek wygra, w kraju nie wydarzy się nic dramatycznego. Reuters / Forum
W niemieckiej polityce rzadko toczyła się tak zacięta walka, jak teraz. Wraz z AfD ta wściekłość wejdzie do Bundestagu. Jak postępować z partią, której racją bytu jest łamanie tabu?
Merkel i Schulz są dobrymi Europejczykami i wyznawcami społecznej gospodarki rynkowej.caglecartoons.com Merkel i Schulz są dobrymi Europejczykami i wyznawcami społecznej gospodarki rynkowej.

Gwiżdżesz czy krzyczysz? Ludzie Sandra Oschkinata chodzą wzdłuż szeregów i uzbrajają wojska na nadchodzącą bitwę. Tym, którzy mówią „gwiżdżę“, wciskają w dłoń gwizdek. Sam Oschkinat stoi na podwyższeniu, dzięki czemu może ogarnąć wzrokiem cały rynek miejski w Torgau w północnej Saksonii. W prawej ręce trzyma megafon.

Już kilka godzin wcześniej Oschkinat rozdawał w biurze swojej organizacji „Szczerych Demokratów” ulotki z napisem „Czerwona kartka dla Merkel”.

15.09.2017 Numer 19.2017
Reklama