Europa

Mury Grenady

Ognista Andaluzja na weekend

Numer 23.2017
Alhambra w Grenadzie. Na pierwszym planie Alcazaba, najstarsza część kompleksu. Alhambra w Grenadzie. Na pierwszym planie Alcazaba, najstarsza część kompleksu. EAST NEWS
Gdy w Polsce zimno i plucha, tylko niespełna trzy godziny lotu dzielą nas od Andaluzji, gdzie cieszyć możemy się promieniami słońca i niezwykłymi zabytkami.
Garganta del Chorro. Mimo wypadków ścieżka nad wąwozem znów jest otwarta dla turystów.EAST NEWS Garganta del Chorro. Mimo wypadków ścieżka nad wąwozem znów jest otwarta dla turystów.

Choć to tylko jedna – i to należąca do biedniejszych – prowincja Hiszpanii, nie sposób ani opisać, ani tym bardziej zwiedzić jej za jednym zamachem. Andaluzja to bowiem niesamowita, tajemnicza Sewilla, królewski Kadyks, mauretańska Kordoba czy dziesiątki niezwykłych malowniczych miasteczek. A także, na samym południowym czubku Półwyspu Iberyjskiego, brytyjski Gibraltar z czerwonymi budkami telefonicznymi, policjantami w tradycyjnych czapkach i mieszkającymi na skale małpami. Tym razem jednak proponujemy na przedłużony weekend wizytę w Grenadzie z bajecznym pałacem Alhambra, Maladze oraz ekstremalne widoki w wąwozie Garganta del Chorro.

10.11.2017 Numer 23.2017
Reklama