Europa

Kopniak z włoskiego buta

Włoski faszyzm: reaktywacja

Numer 06.2018
Testosteron buzuje. Trzon ugrupowania to mężczyźni w wieku 16–30 lat. Testosteron buzuje. Trzon ugrupowania to mężczyźni w wieku 16–30 lat. AFO / EAST NEWS
Po wyborach Włochy jakby cofnęły się w czasie. Sukces odnieśli antysystemowcy, a najwięcej powodów do radości ma neofaszystowski ruch CasaPound.
Założyciel i lider Gianluca Iannone kaptował zwolenników jako wokalista rockowy i właściciel pubu.NUR/EAST NEWS Założyciel i lider Gianluca Iannone kaptował zwolenników jako wokalista rockowy i właściciel pubu.

W nocy 27 grudnia 2003 roku pięciu mężczyzn włamało się do wielkiego, opuszczonego kompleksu biurowego w Rzymie, na południe od głównego dworca kolejowego Roma Termini. Kilka dni wcześniej ci sami ludzie rozwiesili w okolicy fałszywe ulotki z apelem o pomoc w znalezieniu czarnego kota o imieniu Pound. Dzięki temu mogli się kręcić wokół budynku, nie budząc podejrzeń.

Wszystko zostało dokładnie zaplanowane. Datę operacji ustalono na okres między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem, kiedy na ulicach nie ma wielu ludzi.

16.03.2018 Numer 06.2018
Reklama