Europa

Krzyż pański z Franciszkiem

Pontyfikat Franciszka: miał odejść po pięciu latach

Numer 07.2018
Podobno wielu kardynałów żałuje, że dokonało takiego wyboru. Uważają, że ten cały Franciszek nie powinien aż tak wstrząsać Kościołem. Podobno wielu kardynałów żałuje, że dokonało takiego wyboru. Uważają, że ten cały Franciszek nie powinien aż tak wstrząsać Kościołem. AFP / EAST NEWS
Cichy i skromny papież odmienił swój urząd jak chyba nikt przed nim. Dokąd zaprowadzi Kościół?
Trzeba przyznać, że sam niekiedy ułatwia zadanie krytykom, kiedy wchodzi z nimi w spór, jakby był zwykłym prowincjonalnym księdzem.SIPA/EAST NEWS Trzeba przyznać, że sam niekiedy ułatwia zadanie krytykom, kiedy wchodzi z nimi w spór, jakby był zwykłym prowincjonalnym księdzem.

Trzynastego marca 2013 roku ponad dachem Kaplicy Sykstyńskiej pojawił się biały dym. Kardynałowie wybrali Argentyńczyka Jorge Mario Bergoglio na głowę Kościoła katolickiego. Już imię, jakie wybrał, zdradzało jego program: Franciszek chciał być skromnym zwierzchnikiem. To mu się udało. Nie potrafi jedynie zapanować nad finansami Watykanu.

Koniec karnawału

Od tego wieczoru nic już w Kościele nie będzie takie, jak dawniej. W Rzymie jest chłodno, wieje wiatr. Na balkon kaplicy św.

30.03.2018 Numer 07.2018
Reklama