Europa

Co się stało z Birną B.

Mord pośród fiordów

Numer 09.2018
Birna Brjánsdóttir Birna Brjánsdóttir AFP / EAST NEWS
Kulisy okrutnej zbrodni w najbezpieczniejszym kraju na świecie.
Rejkiawik, piąta rano, 14 stycznia 2017 roku. Birna Brjánsdóttir po raz ostatni widziana żywa (w prawym dolnym rogu). Pół minuty później ulicą przejechał tajemniczy samochód...EPA/PAP Rejkiawik, piąta rano, 14 stycznia 2017 roku. Birna Brjánsdóttir po raz ostatni widziana żywa (w prawym dolnym rogu). Pół minuty później ulicą przejechał tajemniczy samochód...

Birna Brjánsdóttir miała 20 lat, kasztanowe włosy i tryskała humorem. Była pełna życia, lubiła słuchać muzyki i prowadzić samochód. Latem 2016 r. często brała wóz ojca i – jak wielu mieszkańców Rejkiawiku – jeździła z koleżankami po centrum stolicy przy opuszczonych oknach, z radiem włączonym na cały regulator. Kiedy nadeszła zima, słońce świeciło zaledwie przez pięć godzin dziennie, a pobliskie góry pokryła gruba warstwa śniegu, Birna korzystała z uroków nocnego życia.

W piątki po pracy często grywała w karty w jednym z pubów, a po północy, kiedy miejscowi dopiero zaczynają się rozkręcać, chodziła potańczyć do popularnego klubu Húrra.

27.04.2018 Numer 09.2018
Reklama