Europa

Siekierezada nad Tamizą

London killing

Numer 25.2018
Dzielnica Islington na północy miasta (wrzesień br.). Tym razem zadźgano kobietę. Dzielnica Islington na północy miasta (wrzesień br.). Tym razem zadźgano kobietę. PA / EAST NEWS
Młodzi londyńczycy coraz częściej sięgają po noże, by załatwiać brutalne porachunki. W statystykach przestępczości brytyjska stolica przegoniła Nowy Jork.
Raper Kamara zginął w bandyckich porachunkach wiosną tego roku. Przyjaciele i koledzy opłakiwali go na pogrzebie, choć sam też miał podobno czyjeś życie na sumieniu.PA/EAST NEWS Raper Kamara zginął w bandyckich porachunkach wiosną tego roku. Przyjaciele i koledzy opłakiwali go na pogrzebie, choć sam też miał podobno czyjeś życie na sumieniu.

Ciepły wiosenny wieczór w skupisku odrapanych kamienic w dzielnicy Camberwell w południowym Londynie. 5 maja br. tuż przed godziną 19.00 na podwórzu rozległy się odgłosy wystrzałów. Paru nastolatków rozpierzchło się jak stado spłoszonych wróbli. Jeden z nich runął na ziemię w kałuży krwi. Sąsiedzi podeszli do okien. Kilku śmiałków zbiegło po schodach, aby udzielić pomocy rannemu. Podjęto reanimację w oczekiwaniu na karetkę. Tłumek gapiów przyglądał się temu w nadziei, że postrzelony 17-latek odzyska przytomność, otworzy oczy.

07.12.2018 Numer 25.2018
Reklama