Europa

I nagle Marian jak z nieba spadł...

Kariera Mariana Kotleby

Numer 05.2019
To nie gra komputerowa. W 2009 roku po marszu w Bratysławie „pan od informatyki” został zatrzymany przez policję za propagowanie faszyzmu. To nie gra komputerowa. W 2009 roku po marszu w Bratysławie „pan od informatyki” został zatrzymany przez policję za propagowanie faszyzmu. AP / EAST NEWS
W 2013 roku skrajnie prawicowy polityk Marian Kotleba uzyskał szokujące zwycięstwo w wyborach lokalnych. Teraz kandyduje na fotel prezydenta Słowacji.
Wersja soft. W słowackim parlamencie zamienił mundur na marynarkę.AFP/EAST NEWS Wersja soft. W słowackim parlamencie zamienił mundur na marynarkę.

W grudniu 2013 roku Marian Kotleba, były nauczyciel szkoły średniej i polityczny ekstremista, rozpoczął urzędowanie jako przewodniczący kraju bańskobystrzyckiego (żupan). Zdążył już wówczas zasłynąć jako nostalgik marionetkowego państwa słowackiego z czasów II wojny światowej.

Bańska Bystrzyca, szóste co do wielkości miasto w kraju, stało się pierwszym miastem nowoczesnej Europy, w którym szefem władz regionalnych został człowiek uważany za neofaszystę.

Przez ostatnie cztery lata potężnie zbudowani mężczyźni w zielonych koszulkach członków partii Kotleby, Nasza Słowacja, pilnowali drzwi budynku administracji i ćwiczyli w siłowni, jaką zbudowano dla nich w podziemiach.

01.03.2019 Numer 05.2019
Reklama