Europa

Spoookój!

650 gniewnych ludzi

Numer 10.2019
Premierzy się zmieniają, parlament trwa. Po klęsce torysów w angielskich wyborach lokalnych Theresa May wciąż wierzy w „deal” z Brukselą, ale jest coraz bardziej odosobniona. Premierzy się zmieniają, parlament trwa. Po klęsce torysów w angielskich wyborach lokalnych Theresa May wciąż wierzy w „deal” z Brukselą, ale jest coraz bardziej odosobniona. www.caglecartoons.com
Co dalej z tym brexitem? Losy Wielkiej Brytanii i Europy nadal są w rękach 650 bardzo gniewnych ludzi – posłów do Izby Gmin.

Wszystko już wydaje się leżeć w gruzach w ten kwietniowy dzień 2019 roku, gdy znowu wszystkie cztery alternatywne wnioski w sprawie rozwiązania dylematu brexitu zostały odrzucone. Kiedy poseł Nick Boles, skrajnie rozczarowany i bliski płaczu, zapowiedział swoje rozstanie z Partią Konserwatywną, gdy na trybunie dla widzów udało się wreszcie oderwać pół tuzina półnagich demonstrantów od szyby, do której się przykleili klejem błyskawicznym, aby zwrócić uwagę na los wymierających gatunków – tak więc, kiedy wreszcie o tej późnej godzinie wszystko wydaje się już na ukończeniu, głos zabiera posłanka Liz Twist.

10.05.2019 Numer 10.2019
Reklama