Europa

Benedyktat

Spór w Watykanie

Numer 6.2020
Na co dzień Bergolio i Ratzinger mieszkają po sąsiedzku. Co ich naprawdę dzieli? Kilkaset metrów czy kilkaset lat? Na co dzień Bergolio i Ratzinger mieszkają po sąsiedzku. Co ich naprawdę dzieli? Kilkaset metrów czy kilkaset lat? Fce to Face / Reporter
Ilu papieży w jednym? Za pontyfikatu Franciszka łatwiej policzyć anioły na końcu szpilki, niż odpowiedzieć na to pytanie.
Dwaj następcy apostoła Piotra, obaj w szatach papieskich, w tym samym czasie w najmniejszym państwie świata.www.caglecartoons.com Dwaj następcy apostoła Piotra, obaj w szatach papieskich, w tym samym czasie w najmniejszym państwie świata.

O świtaniu w obrębie watykańskich murów panuje cisza. Kardynałowie jeszcze drzemią w rozległych służbowych apartamentach. Pusty plac Campo Santo Teutonico rozświetlają migotliwe płomyki zniczy. Tylko u papieża pali się światło. Już pierwsza modlitwa czwartkowej mszy, jaką odprawia się o godzinie 7.15 w kościele Santa Maria della Pietà przy placu św. Piotra, przypomina o skandalicznym okrzyku, jaki ostatnio wstrząsnął murami Watykanu: Panie, wznosimy prośbę za Twój lud, który cierpi na skutek rozłamu w Kościele.

12.03.2020 Numer 6.2020
Reklama