Europa

Złote piaski, żółty bruk

Gorące lato w Bułgarii

Numer 16.2020
Wotum nieufności dla rządu przepadło w parlamencie. Demonstrantów to nie zniechęca. Wotum nieufności dla rządu przepadło w parlamencie. Demonstrantów to nie zniechęca. AFP / EAST NEWS
Tłumy wychodzą na ulice, do protestów w stolicy przyłączają się kolejne miasta. Prezydent nalega na dymisję rządu i nawołuje do „demafizacji” władzy. Co się dzieje w Bułgarii?
Premier Bojko Borisow zachowuje (na razie?) zimną krew. Nie darmo był kiedyś strażakiem i ochroniarzem.AFP/EAST NEWS Premier Bojko Borisow zachowuje (na razie?) zimną krew. Nie darmo był kiedyś strażakiem i ochroniarzem.

Nad popularną wśród turystów zatoką, na południe od Burgas, stoi luksusowy pałac. Przez miejscowych nazywany jest Dogansarajem, czyli pałacem Dogana, i należy do kontrowersyjnego polityka o tymże nazwisku. Kompleks powstał nielegalnie, nie istnieją dokumenty potwierdzające kolejne etapy budowy, kwestie zakupu własności pozostają nie do końca czytelne. Dogansaraj ma prywatną przystań jachtową, która wcina się w bułgarskie wody Morza Czarnego, oraz imponującą wieżę, wyższą niż pozwalają przepisy.

30.07.2020 Numer 16.2020
Reklama