Europa

Pocałujcie mnie w…

Nowy ład byłego kanclerza

Numer 3.2021
Nowa koalicja? Nie, to autorska spółka plus wierna czytelniczka. Angela Merkel, Gregor Schöllgen i Gerhard Schröder na promocji jego biografii w 2015 r. Nowa koalicja? Nie, to autorska spółka plus wierna czytelniczka. Angela Merkel, Gregor Schöllgen i Gerhard Schröder na promocji jego biografii w 2015 r. AP / EAST NEWS
Zarówno ekskanclerz Niemiec Gerhard Schröder, jak i historyk Gregor Schöllgen są krytyczni wobec Ameryki. Więcej zrozumienia mają dla Rosji. Napisali o tym książkę.

Gerhard Schröder chodzi sprężystym krokiem po swojej kancelarii adwokackiej w Hanowerze. Na stołach leżą książki o sztuce, na podłodze dwie hantle. Były kanclerz wita Gregora Schöllgena, który przyszedł prosto z dworca i ma jeszcze maseczkę na twarzy. Ten renomowany historyk z Erlangen kilka lat temu napisał wielostronicową biografię Schrödera. Obaj panowie dyskutują regularnie o sytuacji na świecie. Z tych rozmów powstała wspólna książka „Letzte Chance. Warum wir jetzt eine neue Weltordnung brauchen” (Ostatnia szansa.

28.01.2021 Numer 3.2021
Reklama