Europa

Unio, dorośnij!

Unia polityki realnej

Numer 6.2021
Ze strategicznego punktu widzenia Turcja jest bardzo ważnym krajem. Nie możemy nakładać na nią zbyt surowych sankcji – przekonuje Hans Kribbe (na zdjęciu demonstracja przed siedzibą UE w Brukseli w lipcu ub.r.). Ze strategicznego punktu widzenia Turcja jest bardzo ważnym krajem. Nie możemy nakładać na nią zbyt surowych sankcji – przekonuje Hans Kribbe (na zdjęciu demonstracja przed siedzibą UE w Brukseli w lipcu ub.r.). m / materiały prasowe
W świecie silnych przywódców Bruksela powinna zaprzestać jałowego ględzenia. Niech się uczy cynicznie bronić swoich interesów – przekonuje politolog Hans Kribbe.
Hans KribbeAFP/EAST NEWS Hans Kribbe

Dla niejednego z „silnych ludzi” rok 2021 rozpoczął się w wymarzony sposób – twierdzi holenderski doradca polityczny Hans Kribbe w rozmowie z Pieterem Giesenem na łamach dziennika „De Volkskrant”. Od Pekinu po Stambuł autorytarni przywódcy rechotali ze złośliwą satysfakcją, obserwując szturm na Kapitol. Do tej pory Ameryka zawsze ich strofowała, ilekroć tłumili kolejny protest. Teraz jednak to zarozumiali jankesi mieli się z pyszna. Atak na Kapitol to „hańba dla demokracji” – zadrwił turecki prezydent Recep Tayyip Erdoğan.

11.03.2021 Numer 6.2021
Reklama