Europa

Są już w Sojuszu

Bułgaria: polowanie na szpiegów

Numer 8.2021
Interesów narodowych nie sprzedajemy za żałosne kopiejki – oświadczył prokurator generalny Bułgarii Iwan Geszew(drugi z prawej). Interesów narodowych nie sprzedajemy za żałosne kopiejki – oświadczył prokurator generalny Bułgarii Iwan Geszew(drugi z prawej). AFP / EAST NEWS
Rosjanie zwerbowali wysoko postawionych funkcjonariuszy bułgarskiego wywiadu wojskowego. Afera nie poprawi stosunków Sofii z Moskwą.

Osiemnastego marca w Bułgarii odbyło się polowanie na rosyjskich szpiegów. Funkcjonariusze Bułgarskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (DANS) przeprowadzili rewizje w kilku mieszkaniach w Sofii, patrole MSW zagrodziły trasę prowadzącą ze stolicy do miasta Płowdiw, jednego z poszukiwanych omal nie stracono z oka, ale wpadł tuż pod budynkiem rosyjskiej ambasady. Wkrótce po owocnej akcji ogłoszono, że w Bułgarii została wykryta i unieszkodliwiona siatka szpiegowska pracująca na rzecz Moskwy. Pięciu podejrzanych aresztowano; jeden, który przyznał się do winy, został wypuszczony i będzie odpowiadać z wolnej stopy.

08.04.2021 Numer 8.2021
Reklama