Europa

Cienie nad Stambułem

System Erdoğana

Numer 11.2021
Uniwersytet Boğaziçi w Stambule wciąż jeszcze jest liberalnym bastionem. Protesty przeciw rektorowi narzuconemu przez władze zjednoczyły studentów i pracowników (27 marca br.). Uniwersytet Boğaziçi w Stambule wciąż jeszcze jest liberalnym bastionem. Protesty przeciw rektorowi narzuconemu przez władze zjednoczyły studentów i pracowników (27 marca br.). Nur / EAST NEWS
Turecki prezydent nie patyczkuje się z politycznymi przeciwnikami. Obecnie przyszedł czas na rozprawę z feministkami i środowiskiem LGBT.
Uzbrojeni po zęby policjanci weszli na teren kampusu i dokonali setek aresztowań.AFP/EAST NEWS Uzbrojeni po zęby policjanci weszli na teren kampusu i dokonali setek aresztowań.

Belise umówiła się na spotkanie z francuską dziennikarką przed wejściem na kampus Uniwersytetu Boğaziçi. Ta zgrabna brunetka jest dumna z tego, że studiuje ekonomię na renomowanej stambulskiej uczelni. Z wielkim przejęciem opowiada o swoich wymarzonych studiach i sytuacji na wydziale. Powinna być chyba ostrożniejsza, bo drab w czarnym mundurze łypie na nią spode łba, czujnie łowiąc każde słówko. Gdy młoda Turczynka zaczyna opowiadać o niedawnych „wypadkach” na uczelni, wokół robi się gęsto.

20.05.2021 Numer 11.2021
Reklama