Europa

Upadek purpurowej eminencji

Brudny denar św. Piotra

Numer 19.2021
Becciu został w 2018 roku mianowany kardynałem, czyli najwyższym dostojnikiem po papieżu. Becciu został w 2018 roku mianowany kardynałem, czyli najwyższym dostojnikiem po papieżu. AFP / EAST NEWS
Kardynał Giovanni Angelo Becciu był przez lata jednym z najbardziej wpływowych katolickich hierarchów. Teraz stanął przed watykańskim sądem oskarżony o nadużycie władzy i malwersacje.
Msza dziękczynna w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Becciu przewodniczył uroczystościom.Piotr Tumidajski/Forum Msza dziękczynna w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Becciu przewodniczył uroczystościom.

Papież Franciszek nie lubi owijać w bawełnę. Przed kilku laty porównał reformowanie Kurii Rzymskiej do próby oczyszczenia egipskiego sfinksa szczoteczką do zębów. Te słowa przypomina François de Labarre, dziennikarz tygodnika „Paris Match”, w kontekście głośnego procesu, jaki toczy się przed Trybunałem Watykańskim.

Kardynał Giovanni Angelo Becciu, do niedawna osoba numer dwa w watykańskim Sekretariacie Stanu, został oskarżony wraz z dziewięcioma innymi osobami, duchownymi i świeckimi, o liczne nadużycia.

09.09.2021 Numer 19.2021
Reklama