Europa

Skażona miłość

#MeToo we Francji

Numer 03.2022
Odkąd w 2017 r. narodził się ruch #METOO, temat molestowania seksualnego stał się we Francji bardzo gorący. Odkąd w 2017 r. narodził się ruch #METOO, temat molestowania seksualnego stał się we Francji bardzo gorący. Phanie / EAST NEWS
160 tysięcy francuskich dzieci pada każdego roku ofiarą przemocy seksualnej. Przypadki molestowania, do którego często dochodzi w rodzinie, bada niezależna komisja.
Manifestacja feministyczna w Paryżu, 20 listopada ub.r. Jedno z haseł: „Wymiar sprawiedliwości nie chroni dzieci”.Hans Lucas/Forum Manifestacja feministyczna w Paryżu, 20 listopada ub.r. Jedno z haseł: „Wymiar sprawiedliwości nie chroni dzieci”.

Mam na imię Laetitia i sypiałam z własnym ojcem – rozpoczyna swoją opowieść długowłosa dziewczyna w sportowej bluzie. Cała drży i z trudem dobiera słowa. Właściwie bardziej szepcze, niż mówi. Choć trzyma w ręku mikrofon, ledwie słychać jej głos. To trwało kilka lat. Ojciec zaczął się do niej dobierać, gdy była całkiem mała. Przestał, kiedy wchodziła w wiek dojrzewania. Kazał dziewczynce trzymać język za zębami. Ostrzegł, że jeżeli się wygada, to on wszystkiemu zaprzeczy, a ludzie uznają ją za wredną kłamczuchę.

28.01.2022 Numer 03.2022
Reklama