Europa

Andrzej, pamiętasz?

Książę Yorku w Nowym Jorku

Numer 03.2022
Drugi syn Elżbiety już raczej nigdy nie będzie mógł wykonywać publicznych ról. Nawet jeśli oczyści swoje imię. Drugi syn Elżbiety już raczej nigdy nie będzie mógł wykonywać publicznych ról. Nawet jeśli oczyści swoje imię. www.caglecartoons.com
Książę Yorku przed sądem. Prywatne sprawy na widoku publicznym. Seks z nieletnią. Sprawa księcia Andrzeja, niezależnie od tego, jak się potoczy, już wstrząsnęła brytyjską monarchią.
Książę Andrzej, 17-letnia Virginia Roberts i Ghislaine Maxwell w 2001 roku.BEEM/EAST NEWS Książę Andrzej, 17-letnia Virginia Roberts i Ghislaine Maxwell w 2001 roku.

Orzeczenie nowojorskiego sądu, które umożliwiło wytoczenie księciu Andrzejowi procesu cywilnego, to druzgoczący cios dla drugiego syna Elżbiety II oraz całej rodziny królewskiej po ponad dziesięciu latach oskarżeń i insynuacji. Pomijając możliwość apelacji, Andrzej stoi w obliczu perspektywy złożenia zeznań w sprawie dotyczącej przemocy na tle seksualnym. Rozwiązaniem, które pozwoliłoby uniknąć tego niewygodnego scenariusza, byłaby ugoda. Trudno sobie jednak wyobrazić, że mogłaby w sposób wystarczający oczyścić jego reputację.

28.01.2022 Numer 03.2022
Reklama