Europa

Wybór rzecz święta

Efekt WoW

Numer 05.2022
Jak przekonać aktywistów pro-life, że pigułka „dzień po” nie jest narzędziem przestępstwa? Jak przekonać aktywistów pro-life, że pigułka „dzień po” nie jest narzędziem przestępstwa? AP / EAST NEWS
Ze swego biura w Amsterdamie Rebecca Gomperts prowadzi walkę o prawa kobiet w krajach, gdzie przerywanie ciąży jest zakazane lub znacznie utrudnione.
Kto ma w garści wymiar sprawiedliwości, temu łatwo przyjdzie ograniczyć prawa obywatelskie – ostrzegała w Polsce na spotkaniu z sympatykami partii Razem w 2017 roku.Tomasz Urbanek/EAST NEWS Kto ma w garści wymiar sprawiedliwości, temu łatwo przyjdzie ograniczyć prawa obywatelskie – ostrzegała w Polsce na spotkaniu z sympatykami partii Razem w 2017 roku.

Rok temu Siham miała kiepską passę. Najpierw straciła pracę jako pomoc domowa. Imała się dorywczych zajęć, ale trudno jej było zarobić nawet na czynsz. Partner, z którym wynajmowała małe mieszkanko, był dla niej jedynie ciężarem. Od dawna nie pracował i nie zamierzał kiwnąć palcem, żeby jej pomóc. Potem się okazało, że okres się spóźnia. Nie chciała zostać matką. Nie w tym momencie, nie w taki sposób. Zgłosiła się do jednej z organizacji kobiecych, ale szybko zrozumiała, że trafiła pod zły adres.

25.02.2022 Numer 05.2022
Reklama