Europa

Wolność, prędkość, braterstwo

Motocyklowa rewolucja francuska

Numer 06.2022
Biker to prawdziwy hobbysta. Nie sprowadza motocykla do roli środka transportu. Biker to prawdziwy hobbysta. Nie sprowadza motocykla do roli środka transportu. Shutterstock
Nadchodzi wielka bitwa o prezydenturę i przyszłość Francji. Buntowników w żółtych kamizelkach wesprą „błękitne kaski” na motocyklach.
Organizacja motocyklistów zjednoczonych? Francuscy United Riders wzorują się na ONZ. Walczą z biedą i wykluczeniem. Zbierają i rozwożą dary.AN Organizacja motocyklistów zjednoczonych? Francuscy United Riders wzorują się na ONZ. Walczą z biedą i wykluczeniem. Zbierają i rozwożą dary.

Latem 2016 r. Tiki i jego kumple z gangu motocyklowego przestali bez sensu zatruwać środowisko. Założyli własny klub United Riders. Jego misją było wspieranie punków, skłoterów, całego undergroundu. Zaczęli dostarczać potrzebującym żywność i produkty higieniczne. Początkowo gang działał tylko w regionie Île-de-France. Wieść szybko się rozniosła i pojawili się naśladowcy. Obecnie Ridersi działają w 23 departamentach. Organizują zbiórki artykułów pierwszej potrzeby, ubrań, sprzętów domowych, a nawet psiej karmy.

11.03.2022 Numer 06.2022
Reklama