Europa

Autostradą do piekła

Ochotnicy na wojnie w Ukrainie

Numer 08.2022
Odjeżdżają na front z lwowskiego dworca głównego, jak ci Brytyjczycy. Odjeżdżają na front z lwowskiego dworca głównego, jak ci Brytyjczycy. Reuters / Forum
Odkąd 27 lutego br. prezydent Wołodymyr Zełenski ogłosił utworzenie międzynarodowego legionu, do służby w nim zgłosiły się tysiące ochotników z ponad pięćdziesięciu krajów.
Służba zaczyna się zwykle od ochrony cywili. Francuz Pierre jest budowlańcem. Doświadczenie wojenne zdobył w Syrii, teraz pozostaje w pełnej gotowości w Kijowie.AFP/EAST NEWS Służba zaczyna się zwykle od ochrony cywili. Francuz Pierre jest budowlańcem. Doświadczenie wojenne zdobył w Syrii, teraz pozostaje w pełnej gotowości w Kijowie.

Początkowo w grupie było trzydziestu chłopa. Wszyscy deklarowali, że są zainteresowani wyjazdem. Po kilku dniach połowa przestała się udzielać. Gdy ustalono czas i miejsce spotkania, tylko siedmiu potwierdziło swoją obecność. A teraz, w ten chłodny piątkowy wieczór, 22-letni James był sam jak palec na parkingu przy drodze wylotowej z Paryża. Nie było ludzi z wojskowymi plecakami ani tego gościa, który obiecywał przyjechać vanem. W internecie łatwo być „kozakiem”. Co innego, gdy trzeba wstać od komputera.

08.04.2022 Numer 08.2022
Reklama