Europa

Skarb w doniczce

Ładne kwiatki

Numer 10.2022
Monstera dziurawa z wariegacją (białe plamy na liściach) to prawdziwa królowa „domowej dżungli”. Monstera dziurawa z wariegacją (białe plamy na liściach) to prawdziwa królowa „domowej dżungli”. Shutterstock
Od czasu tulipanomanii w świecie miłośników ogrodnictwa nie było takich emocji i takich pieniędzy jak dziś w Wielkiej Brytanii. Nic dziwnego, że pojawili się już wyspecjalizowani rabusie.
Filodendron pink congo na chwilę zawojował świat roślinnych influencerów w 2019 roku. Szybko się jednak okazało, że ubarwienie jest wynikiem chemicznego „liftingu”.Shutterstock Filodendron pink congo na chwilę zawojował świat roślinnych influencerów w 2019 roku. Szybko się jednak okazało, że ubarwienie jest wynikiem chemicznego „liftingu”.

Niedawno na portalu Reddit pewna użytkowniczka opisała kłótnię z 14-letnią siostrzenicą. W trakcie awantury powiedziała dziewczynie, że nie chce jej więcej widzieć na oczy. Co przeskrobała nastolatka? Ukradła rośliny domowe. Internautka wyjechała na dwa tygodnie, więc poprosiła siostrzenicę, by opiekowała się jej ukochaną kolekcją 35 roślin tropikalnych. W ramach zapłaty krewna mogła wziąć trochę pędów na sadzonki. Po powrocie autorka wpisu zastała w domu masakrę. Wszystko, co żyło w doniczkach, zostało drastycznie okrojone.

06.05.2022 Numer 10.2022
Reklama