Europa

Od milionera do zera

Upadek i upadłość

Numer 11.2022
W 1985 roku nagle i niespodziewanie stał się osobą publiczną. Nie był do tego ani trochę przygotowany. W 1985 roku nagle i niespodziewanie stał się osobą publiczną. Nie był do tego ani trochę przygotowany. PA / EAST NEWS
Boris Becker był jeszcze niepełnoletni, gdy pierwszy raz wygrał Wimbledon. Gorzej radził sobie z własnym życiem, zwłaszcza z finansami. Właśnie dostał za to dwa i pół roku więzienia.
Dziś nie umie (nie chce?) wyjaśnić, gdzie się podziała jego wielomilionowa fortuna.Zuma/Forum Dziś nie umie (nie chce?) wyjaśnić, gdzie się podziała jego wielomilionowa fortuna.

Tuż przed przerwą obiadową szóstego dnia procesu karnego Boris Becker siedzi w sali sądowej w centrum Londynu i pierwszy raz zaczyna mówić o wygranym w Wimbledonie pucharze, który rzekomo zniknął. Wywalczył go, kiedy pierwszy raz zwyciężył w turnieju w 1985 roku. Jest to kopia najsłynniejszego tenisowego trofeum świata. Miał 17 lat, kiedy zdobył ten puchar, jeszcze jako niesamodzielny młody człowiek, który prawie nie miał pojęcia o życiu poza kortami. W wieku 16 lat poszedł ostatni raz do szkoły, potem już tylko grał w tenisa.

20.05.2022 Numer 11.2022
Reklama