Europa

Kalifornia Europy

Portugalia. W sam raz dla zamożnych Kalifornijczyków

Numer 12.2022
Zabytkowa dzielnica Alfama w Lizbonie. Połowę mieszkań zajmują już cudzoziemcy, tu też dochodzi do największych protestów ludności przeciw gentryfikacji. Zabytkowa dzielnica Alfama w Lizbonie. Połowę mieszkań zajmują już cudzoziemcy, tu też dochodzi do największych protestów ludności przeciw gentryfikacji. Shutterstock
Amerykanie coraz częściej przenoszą się na stary kontynent w poszukiwaniu lepszego życia. Szczególnie upodobali sobie Portugalię. Nie wszystkim miejscowym się to podoba.
Cascais. Tańsza i bezpieczniejsza wersja Malibu.Shutterstock Cascais. Tańsza i bezpieczniejsza wersja Malibu.

Jamie Dixon osiedliła się wśród wzgórz nadmorskiego miasteczka Cascais dziewięć miesięcy temu. Przyleciała z Malibu, gdzie mieszkała w luksusowej przyczepie kempingowej. Teraz wynajmuje dwupokojowy apartament z tarasem na dachu i płaci ułamek tego, co wydawała na czynsz w Ameryce. Uciekła z Kalifornii nie tylko ze względu na rosnące koszty życia czy pożary, które z roku na rok szalały coraz bliżej, lecz także z powodu braku poczucia bezpieczeństwa po włamaniu do sąsiadów. Była trenerka fitnessu pracuje obecnie w start-upie, gdzie mogła sobie pozwolić na przeprowadzkę.

03.06.2022 Numer 12.2022
Reklama