Europa

Z Ojca na… synod

Kryzys za Spiżową Bramą

Numer 13.2022
Jeszcze nigdy nie było mu tak trudno jak teraz. Jak gdyby wiosną tego roku wszystko sprzysięgło się przeciw niemu. Jeszcze nigdy nie było mu tak trudno jak teraz. Jak gdyby wiosną tego roku wszystko sprzysięgło się przeciw niemu. Reuters / Forum
W dziesiątym roku pontyfikatu papież Franciszek stanął w obliczu wielu przeciwności. Czy to zapowiedź nieuchronnego schyłku?
Arcybiskup Luksemburga Jean-Claude Hollerich będzie sprawozdawcą przyszłorocznej sesji synodu. Ostatnio zaszokował konserwatystów, podważając sens celibatu i krytykując stosunek Kościoła do homoseksualizmu.AP/EAST NEWS Arcybiskup Luksemburga Jean-Claude Hollerich będzie sprawozdawcą przyszłorocznej sesji synodu. Ostatnio zaszokował konserwatystów, podważając sens celibatu i krytykując stosunek Kościoła do homoseksualizmu.

Przewodzenie Kościołowi katolickiemu to nie bułka z masłem. Papież Franciszek robi to od ponad dziewięciu lat, lecz jeszcze nigdy nie było mu tak trudno jak teraz. Jak gdyby wiosną 2022 r. wszystko sprzysięgło się przeciw niemu – pisze Jean-Marie Guénois, autor obszernej analizy w „Le Figaro Magazine”. Jego zdrowie szwankuje, Rzym jest pogrążony w chaosie reform, a papieska dyplomacja zawodzi. Niektórzy już uznają to za „koniec panowania” i myślą o tym, co będzie dalej.

14.06.2022 Numer 13.2022
Reklama