Europa

Z brzytwą nad Litwą

Blokada Kaliningradu

Numer 14.2022
Litewskie koleje wstrzymały tranzyt ładunków objętych sankcjami unijnymi. Nie wszystkie pociągi towarowe z Rosji dotrą więc do dworca w Kaliningradzi (na zdjęciu). W Moskwie się zagotowało. Litewskie koleje wstrzymały tranzyt ładunków objętych sankcjami unijnymi. Nie wszystkie pociągi towarowe z Rosji dotrą więc do dworca w Kaliningradzi (na zdjęciu). W Moskwie się zagotowało. AP / EAST NEWS
Obwód kaliningradzki – czy to blokada, czy tylko burza w szklance wody?

W drugiej połowie czerwca br. władze Litwy wprowadziły zakaz tranzytu transportem kołowym z Rosji do obwodu kaliningradzkiego szeregu towarów, objętych unijnymi sankcjami, kilka dni później Litewskie Koleje wstrzymały przewóz sankcyjnych ładunków. W Moskwie się zagotowało.

Cała nadzieja w morzu

Zaraz po rozpoczęciu wojny Rosji przeciw Ukrainie mieszkańcy obwodu zaczęli zadawać sobie pytanie, czy Unia Europejska zamknie granice i wstrzyma tranzyt towarów. Indagowany w tej sprawie gubernator Anton Alichanow zapewnił, że wszystko pracuje i będzie pracować zgodnie z planem, a w razie czego są promy z Bałtijska do Ust-Ługi – pisze na portalu Meduza.

30.06.2022 Numer 14.2022
Reklama