Europa

Upadek Borisa

Dymisja Borisa Johnsona

Numer 15.2022
W ciągu kilku dni Borisa Johnsona opuściło blisko 60 ministrów, ich zastępców i innych współpracowników premiera, co nie zdarzyło się nigdy wcześniej. W ciągu kilku dni Borisa Johnsona opuściło blisko 60 ministrów, ich zastępców i innych współpracowników premiera, co nie zdarzyło się nigdy wcześniej. caglecartoons.com
Kłamstwa, skandale, covidowe imprezy, krycie seksualnych afer. Boris Johnson ustąpił ze stanowiska premiera Wielkiej Brytanii.
Najgłośniejszą z afer stała się partygate, czyli cykl zakrapianych imprez, które Johnson organizował w siedzibie premiera przy Downing Street.caglecartoons.com Najgłośniejszą z afer stała się partygate, czyli cykl zakrapianych imprez, które Johnson organizował w siedzibie premiera przy Downing Street.

Z pewnością nie był nijaki. Brytyjczycy kochali go lub nienawidzili. Nie brakowało mu charyzmy, już jako burmistrz Londynu był najbardziej rozpoznawanym politykiem w Anglii. W roku 2019 został nowym liderem rządzącej Partii Konserwatywnej, zastępując rządzącą od trzech lat Theresę May. Wygrał łatwo i zdecydowanie, zdobywając ponad dwie trzecie głosów członków partii przy rekordowej frekwencji, wynoszącej niemal 90 proc. Od tamtej pory jego popularność wciąż rosła, a charyzmatyczny premier stał się też twarzą twardego rozwodu z Unią Europejską.

15.07.2022 Numer 15.2022
Reklama