Europa

Tam, gdzie znikają ludzie

Inwazja Rosji na Ukrainę

Numer 17.2022
„Nie w sile Bóg, lecz w prawdzie” – propagandowe bilbordy odwołują się do tradycji zarówno Rosji, jak i ZSRR. „Nie w sile Bóg, lecz w prawdzie” – propagandowe bilbordy odwołują się do tradycji zarówno Rosji, jak i ZSRR. AFP / EAST NEWS
Życie w Melitopolu przypomina igrzyska śmierci. Miejscowi boją się i rosyjskiej armii, i powrotu ukraińskich władz.
Po literze „Z” można poznać pojazdy władzy i jej ludzi. Miejscowi takich znaków nie naklejają. Tym wozem partia Jedna Rosja przywiozła pomoc humanitarną z Krymu.AFP/EAST NEWS Po literze „Z” można poznać pojazdy władzy i jej ludzi. Miejscowi takich znaków nie naklejają. Tym wozem partia Jedna Rosja przywiozła pomoc humanitarną z Krymu.

Nowy autobus, obklejony literami „Z”, wyjeżdża z Symferopola na Krymie do Melitopola o godzinie ósmej rano. Pasażerom towarzyszą kamery telewizyjne. Większość ludzi ma ukraińskie paszporty. Jedni wracają do domu, inni jadą po rzeczy albo w odwiedziny dokrewnych. Posiadacze rosyjskich dokumentów wiozą lekarstwa dla bliskich. Jedna rodzina specjalnie w tym celu przyjechała aż z Dalekiego Wschodu.

Droga do punktu kontroli Czongar zajmuje dwie i pół godziny. I tu czekają na podróżnych kamery krymskich stacji telewizyjnych.

12.08.2022 Numer 17.2022
Reklama