Europa

Mafia na fali

Mafia na fali. Najdroższe pontony świata

Numer 18.2022
W roku 2021 brytyjska straż przybrzeżna podjęła z morza 28,5 tys. ludzi. W tym roku takich przybyszów może być dwa razy więcej. W roku 2021 brytyjska straż przybrzeżna podjęła z morza 28,5 tys. ludzi. W tym roku takich przybyszów może być dwa razy więcej. AFP / EAST NEWS
Nielegalni imigranci próbują sforsować kanał La Manche na gumowych pontonach. Nikt jednak nie wypłynie na morze, jeżeli nie zapłaci haraczu bandytom.
Gravelines w północnej Francji, lipiec br. Rejs kosztuje trzy tysiące euro. Za tę cenę imigrant dostaje miejscówkę na pontonie i kamizelkę ratunkową. Jedno i drugie to tania chińszczyzna.AFP/EAST NEWS Gravelines w północnej Francji, lipiec br. Rejs kosztuje trzy tysiące euro. Za tę cenę imigrant dostaje miejscówkę na pontonie i kamizelkę ratunkową. Jedno i drugie to tania chińszczyzna.

Pod koniec czerwca br. policjanci wykonujący lot patrolowy w okolicach Pas de Calais zauważyli tonącego. Powiadomili służby ratownicze. Cessna zaczęła krążyć nad głową rozbitka, aby wskazać ratownikom jego dokładną pozycję. Po chwili nadleciał helikopter. W ostatniej chwili udało się wyciągnąć nieszczęśnika, który opadł z sił i był już w stanie hipotermii. Nieco dalej na morzu dryfował gumowy ponton ciasno oblepiony ludźmi. Nielegalni imigranci przepłynęli niewielki kawałek, gdy zepsuł się silnik.

26.08.2022 Numer 18.2022
Reklama