Europa

Wielkie koty Wielkiej Brytanii

Łap pan pumę! Wielkie koty Wielkiej Brytanii

Numer 18.2022
Fałszywy alarm! Ta puma z hrabstwa Kent mieszka w schronisku dla dzikich kotów. Fałszywy alarm! Ta puma z hrabstwa Kent mieszka w schronisku dla dzikich kotów. Rex / East News
Co piszczy w angielskiej trawie?
Rysie na Wyspach Brytyjskich wytrzebiono w średniowieczu. Jak wynika ze znalezisk, były to największe znane okazy tego gatunku.SPL/East News Rysie na Wyspach Brytyjskich wytrzebiono w średniowieczu. Jak wynika ze znalezisk, były to największe znane okazy tego gatunku.

W całej Wielkiej Brytanii od dziesięcioleci pojawiają się doniesienia o spotkaniach z wielkimi kotami – od londyńskiej dzielnicy Crystal Palace przez Kornwalię po Carlisle w Kumbrii. Policja podaje, że od 2016 do 2019 r. odebrała 155 takich zgłoszeń. Prasa lokalna co roku publikuje dziesiątki doniesień domniemanych świadków naocznych. Niektóre zwierzęta – Puma z Surrey, Bestia z Exmoor – przeszły do miejscowych legend.

Skąd mogły się wziąć? Jedna z teorii głosi, że zostały wypuszczone przez właścicieli przed wejściem w życie ustawy Dangerous Wild Animals Act z 1976 roku, która nakładała na nich trudne do spełnienia obowiązki.

26.08.2022 Numer 18.2022
Reklama