Europa

Rola Karola

Karol III – stary nowy król

Numer 20.2022
Po czuwaniu przy trumnie matki w katedrze św. Idziego w Edynburgu (12 września br.). Może powinien zachować tytuł królowej? Brytyjczycy nie są przyzwyczajeni do zmian… Po czuwaniu przy trumnie matki w katedrze św. Idziego w Edynburgu (12 września br.). Może powinien zachować tytuł królowej? Brytyjczycy nie są przyzwyczajeni do zmian… AFP / EAST NEWS
Czasy, gdy Brytyjczycy nie wyobrażali go sobie jako króla, najwyraźniej minęły. Dziś może liczyć na pełnię zaufania i życzliwości. Czy aby na długo?
Z pałacu do internatu. Książę Filip (z lewej) umieścił syna w prywatnej szkole Gordonstoun. Z prawej Iain Tennant, przewodniczący rady zarządzającej tą placówką.PA/EAST NEWS Z pałacu do internatu. Książę Filip (z lewej) umieścił syna w prywatnej szkole Gordonstoun. Z prawej Iain Tennant, przewodniczący rady zarządzającej tą placówką.

W Windsorze w tamten wieczór ludzie stali, płacząc przed zamkiem, niektórzy siedzieli na parkowych ławkach, inni obejmowali się pocieszająco. Wszystko filmowały telewizyjne kamery, które zainstalowano tu po południu. Zamek wznosi się łagodnie nad miastem, nie przytłaczając go. Miasto i zamek stanowią jedną całość, zaledwie kilka kroków od murów ludzie siedzą w knajpach i stukają się kuflami z piwem. Królowa przebywała tu często i pozostawała długo w czasie siedemdziesięciu lat swojego panowania.

23.09.2022 Numer 20.2022
Reklama