Europa

Ośmiornica z rakiem

Capnęli capo

Numer 05.2023
Palermo, siedziba karabinierów. Po zatrzymaniu capo di tutti capi (16 stycznia br.) odbyła się tu specjalna konferencja prasowa. Demonstranci chcą wiedzieć, dlaczego trzeba było czekać aż 30 lat. Palermo, siedziba karabinierów. Po zatrzymaniu capo di tutti capi (16 stycznia br.) odbyła się tu specjalna konferencja prasowa. Demonstranci chcą wiedzieć, dlaczego trzeba było czekać aż 30 lat. AFP / EAST NEWS
Cosa nostra traci głowę. Po trzydziestu latach poszukiwań włoska policja ujęła jej herszta. Czy to już koniec walki z sycylijską mafią?
Matteo Messina Denaro ukrywał się pod fałszywym nazwiskiem i walczył z chorobą nowotworową. Sprawdzono pacjentów onkologicznych w całym kraju. Został ujęty tuż po wyjściu ze szpitala po operacji.Zuma/Forum Matteo Messina Denaro ukrywał się pod fałszywym nazwiskiem i walczył z chorobą nowotworową. Sprawdzono pacjentów onkologicznych w całym kraju. Został ujęty tuż po wyjściu ze szpitala po operacji.

Słysząc przejeżdżający samochód, Salvatore Catalano podchodzi do okna i ostrożnie odchyla zasłonę. Na szczęście to fałszywy alarm, ale lepiej mieć się na baczności. 16 stycznia br. aresztowano bossa sycylijskiej mafii. Matteo Messina Denaro ukrywał się przez 30 lat. Wpadł, wychodząc ze szpitala. Na wieść o tym Salvatore poczuł najpierw ulgę. Dla niego Denaro był nie tylko wrogiem publicznym numer jeden. To coś bardziej osobistego. Jego brat Agostino był szefem eskorty sędziego śledczego Paolo Borsellino.

24.02.2023 Numer 05.2023
Reklama