Europa

Teatr jednego pacjenta

Nałogowi bogacze

Numer 06.2023
Z okien Paracelsus Recovery roztacza się panorama Alp i Jeziora Zuryskiego. Z okien Paracelsus Recovery roztacza się panorama Alp i Jeziora Zuryskiego. Amanda Nikolic/ Paraselsus Recovery / •
Krezusom i celebrytom nie wystarczy zwyczajna terapia. Zaglądamy za kulisy ekskluzywnej kliniki odwykowej w Zurychu – wyłącznie dla milionerów.
Niejeden miliarder właściciel pałaców i jachtów, poczuł się tu jak w skromnym kameralnym wnętrzu. Zwłaszcza gdy w charakterze współlokatora przydzielono mu terapeutę.Amanda Nikolic/ Paraselsus Recovery/• Niejeden miliarder właściciel pałaców i jachtów, poczuł się tu jak w skromnym kameralnym wnętrzu. Zwłaszcza gdy w charakterze współlokatora przydzielono mu terapeutę.

W pogodny dzień z okien Paracelsus Recovery, luksusowego ośrodka odwykowego w Zurychu, roztacza się panorama jeziora i Alp. Już sam widok błękitnej wody i ośnieżonych szczytów obiecuje natychmiastową odnowę, ale klinika oferuje też najróżniejsze zabiegi i terapie. Kosztują od 95 do 120 tys. franków szwajcarskich (445–560 tys. złotych – przyp. FORUM) za tydzień. A pobyt trwa zwykle od sześciu do ośmiu tygodni.

Nie jestem typową klientką. Mam plecak z plamami po kawie, a w płaszczu dziurę, przez którą sypie się pierze.

10.03.2023 Numer 06.2023
Reklama