Europa

Zapasowe obywatelstwo

Czeczeńska elita na Zachodzie

Numer 08.2023
Rakhim Magamadov po zwycięstwie nad Joshuą Morodionem (Niemcy). Czeczen z Francji został młodzieżowym mistrzem Europy. Rakhim Magamadov po zwycięstwie nad Joshuą Morodionem (Niemcy). Czeczen z Francji został młodzieżowym mistrzem Europy. Imago / Forum
Młodzieżowa reprezentacja Francji na tegoroczne mistrzostwa Europy w zapasach składała się wyłącznie z rdzennych Czeczenów.
Hamzat Arsamerzeuv w walce z Gruzinem Dawitim Abdaładze. Także i on wrócił z Bukaresztu ze złotym medalem.Nur/EAST NEWS Hamzat Arsamerzeuv w walce z Gruzinem Dawitim Abdaładze. Także i on wrócił z Bukaresztu ze złotym medalem.

Skład francuskiej ekipy na mistrzostwa w Bukareszcie znalazł się w centrum zainteresowania w Rosji. W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy. Prezes Federacji Zapasów Rosji Michaił Mamiaszwili dość osobliwie sformułował swoje przemyślenia na ten temat. – Ci ludzie tam wyrośli i się wyszkolili, żaden z nich wcześniej nie był w reprezentacji Rosji. Skoro Francuzi chadzają na gejowskie parady, to teraz Czeczeni będą za nich uprawiać męskie sporty.

Czy powinien sobie pozwalać na takie komentarze?

05.04.2023 Numer 08.2023
Reklama