Europa

Jaskinia raj

Dom bez czynszu

Numer 08.2023
Z widokiem na morze. I czegóż chcieć więcej? Kolejni lokatorzy wnoszą swój wkład w wyposażenie i zostawiają coś dla następców. Z widokiem na morze. I czegóż chcieć więcej? Kolejni lokatorzy wnoszą swój wkład w wyposażenie i zostawiają coś dla następców. AFP / EAST NEWS
Jeśli chować się przed światem, to tylko w jaskini. Południowa Portugalia przyciąga rzeszę włóczęgów, którzy z dala od cywilizacji próbują odnaleźć siebie.
Tymczasowe koczowiska po kilku sezonach zmieniają się w alternatywny kurort. Działa tu nawet zakład fryzjerski.AFP/EAST NEWS Tymczasowe koczowiska po kilku sezonach zmieniają się w alternatywny kurort. Działa tu nawet zakład fryzjerski.

Wieczorem muszą być na zajęciach w Lizbonie, ale zbierają się jakoś niespiesznie. To może jeszcze ostatnia kąpiel? Przecież kwadrans nikogo nie zbawi… Już po chwili trzej młodzi mężczyźni pluskają się w chłodnym oceanie. Po wyjściu z wody kładą się na białym piasku. To radosne zwieńczenie weekendu, który szwajcarscy studenci spędzili w tej okolicy. Trochę się włóczyli, trochę wspinali po skałkach, a ostatniej nocy spali nad brzegiem morza – lecz nie pod gołym niebem. Przy długiej plaży Furnas jest kilka jaskiń wydrążonych przez fale wrzynające się w skały.

05.04.2023 Numer 08.2023
Reklama