Europa

Królestwo za pogotowie

Życie po brexicie

Numer 11.2023
Jeszcze niedawno Ancoast było modną dzielnicą Manchesteru. Dziś nawet pub z takim szyldem musiał zakończyć działalność. Jeszcze niedawno Ancoast było modną dzielnicą Manchesteru. Dziś nawet pub z takim szyldem musiał zakończyć działalność. Panos / Forum
Żywności ledwie wystarcza, mieszkania atakuje grzyb, personel pielęgniarski ucieka. Nad Wielką Brytanią szaleje burza, miliony ludzi popada w ubóstwo. Oto skutki brexitu.
Pikieta pielęgniarek strajkujących w jednym z londyńskich szpitali w lutym br.Panos/Forum Pikieta pielęgniarek strajkujących w jednym z londyńskich szpitali w lutym br.

Wielka Brytania i Irlandia Północna nie mają się w tych dniach dobrze. Od miesięcy nie ma końca złych wiadomości, kasy świecą pustkami, administracja jest wyczerpana, przedsiębiorstwa u kresu wytrzymałości. Ponad siedem milionów ludzi czekało pod koniec zimy na wizytę u lekarza, w tym dziesiątki tysięcy chorych na serce i na raka. Przed brytyjskimi sądami piętrzy się według szacunków rządu 650 tys. zaległych spraw. Osoby potrzebujące paszportu lub prawa jazdy często muszą się wykazywać cierpliwością przez wiele miesięcy.

19.05.2023 Numer 11.2023
Reklama