Europa

Z ziemi chicagowskiej do włoskiej

Pojedynek kobiet

Numer 13.2023
Ostry skręt w lewo. Prawniczka z paszportem włoskim, amerykańskim i szwajcarskim ma nowy program, ludzi i pomysł na swoją partię. Ostry skręt w lewo. Prawniczka z paszportem włoskim, amerykańskim i szwajcarskim ma nowy program, ludzi i pomysł na swoją partię. AP / EAST NEWS
Nowa szefowa opozycji we Włoszech Elly Schlein chce w oparciu o wzór Obamy budować lewicowy sojusz przeciwko rządzącej postfaszystce Giorgii Meloni. Czy ma szansę?
Wielu działa na nerwy. Gdyby szefa partii wybierali tylko członkowie, to nie miałaby szans.Nur/EAST NEWS Wielu działa na nerwy. Gdyby szefa partii wybierali tylko członkowie, to nie miałaby szans.

Elly Schlein miała 23 lata, kiedy poleciała do Chicago i zdobyła doświadczenia, które zmieniły jej życie. Weszła do starej piwnicy, udostępnionej przez jeden ze związków zawodowych, wypełniła jeden formularz – i już znalazła się w sztabie kampanii wyborczej Baracka Obamy.

Był rok 2008, czas, kiedy inny świat wydawał się możliwy. Studentka z Bolonii godzinami siedziała z telefonem przy uchu, przekonując rozmówców do głosowania w wyborach prezydenckich na Obamę. Organizowała wspólne wyjazdy samochodowe dla grup aktywistów, którzy prowadzili kampanię od drzwi do drzwi.

16.06.2023 Numer 13.2023
Reklama