Europa

Z tsunami za pan brat

Moc słowa

Numer 13.2023
Czasem trudniej jest prowadzić negocjacje z członkami rodziny lub w firmie, gdzie nie wszystkie motywacje są jasne. Czasem trudniej jest prowadzić negocjacje z członkami rodziny lub w firmie, gdzie nie wszystkie motywacje są jasne. Shutterstock
Brytyjski policyjny negocjator Scott Walker radzi, jak wywalczyć sobie podwyżkę, obniżyć czynsz albo rozładować rodzinną awanturę.

Gdzieś w Europie porwano bogatego biznesmena, którego majątek szacowany jest na 200 milionów euro. Ze spalonego wraku jego BMW jasno wynika, że porywacze są profesjonalistami. 48 godzin później w Londynie zebrał się zespół utworzony w celu uwolnienia mężczyzny. Do ekipy wszedł Scott Walker, który ma ponad dziesięć lat doświadczenia w negocjacjach z porywaczami. Ale najpierw przygotował się na inne trudne rozmowy – wcale nie z przestępcami, tylko z młodszym bratem zakładnika.

Brat przejął rolę przedstawiciela rodziny, decydenta i jednocześnie głównego negocjatora, chociaż ciężar tego zadania zwykle biorą na siebie trzy osoby.

16.06.2023 Numer 13.2023
Reklama