Europa

Dramat w zbyt wielu aktach

Kłamstwa Borisa Johnsona

Numer 14.2023
Najlepsza praca na świecie! A jednak prawie wszyscy mają go serdecznie dosyć. Nawet jeśli „imprezy na Downing Street nie były imprezami”. Najlepsza praca na świecie! A jednak prawie wszyscy mają go serdecznie dosyć. Nawet jeśli „imprezy na Downing Street nie były imprezami”. caglecartoons.com
Czy Boris Johnson odszedł na dobre? I w jakim punkcie znajduje się teraz Wielka Brytania?
Wielka Brytania nie może powrócić do normalności. Niestety, tkwimy w bałaganie, który nam pozostawił Boris Johnson.caglecartoons.com Wielka Brytania nie może powrócić do normalności. Niestety, tkwimy w bałaganie, który nam pozostawił Boris Johnson.

Polityczny klincz jest najbardziej chorobliwym aspektem spuścizny Borisa Johnsona. Po prostu nie wolno nam pokazać zewnętrznemu światu, jak naprawdę wygląda nasza sytuacja. Praktycznie każdy musi naciągnąć poduszkę na głowę i gadać bzdury. Nie ma możliwości, żeby jakakolwiek partia mogła poważnie zająć się brexitem. Dziesięciu na wpół zdrowych na umyśle konserwatystów, którzy nadal istnieją, musiałoby się obawiać natychmiastowej schizmy. Więc i oni uporczywie powtarzają, że należą do partii probiznesowej, mimo że właśnie odcięli nas od ogromnego rynku.

29.06.2023 Numer 14.2023
Reklama