Europa

Stukot cichych kół

Berlin-Bruksela. Nocnym pociągiem przez Europę

Numer 17.2023
Inauguracja: nocny do Berlina ruszył po raz pierwszy z Brukseli 26 maja br. Pasażerowie oszczędzają na noclegu, a na dworcach tracą mniej czasu niż na lotniskach. Inauguracja: nocny do Berlina ruszył po raz pierwszy z Brukseli 26 maja br. Pasażerowie oszczędzają na noclegu, a na dworcach tracą mniej czasu niż na lotniskach. Reuters / Forum
Europejska konkurencja dla samolotów pasażerskich nie śpi. Uruchamia nocne połączenia kolejowe.
Chris Engelsman, współzałożyciel linii European Sleeper, planuje już podbój Skandynawii.Reuters/Forum Chris Engelsman, współzałożyciel linii European Sleeper, planuje już podbój Skandynawii.

W maju br. ruszył European Sleeper z Brukseli do Berlina przez Amsterdam. Podróż nocnym pociągiem opisuje Daria Kozłowa, dziennikarka portalu EUobserver. Greenpeace twierdzi, że podróże pociągami są o wiele bardziej ekologiczne niż loty samolotem. Ponadto są wygodniejsze dla pasażerów. Ci, którzy podróżują nocnymi pociągami, mogą dodatkowo zaoszczędzić na noclegu oraz dojeździe z lotniska do centrum miasta. Jednak do tego, by uczynić tę formę podróżowania masową, jeszcze daleko. Rozwój sieci połączeń kolejowych hamuje biurokracja.

11.08.2023 Numer 17.2023
Reklama