Koronawirus

Z ziemi włoskiej do...

Czas pandemii

Numer 6.2020
Kryzys w Europie zbiega się w czasie z dotarciem epidemii do Stanów Zjednoczonych. Kryzys w Europie zbiega się w czasie z dotarciem epidemii do Stanów Zjednoczonych. www.caglecartoons.com
Włochy odcięły od świata ponad jedną czwartą ludności, próbując zatrzymać wirusa. Tymczasem epidemia dotarła do Waszyngtonu i wywołała panikę na konwencji republikanów.
Epidemia prawdopodobnie szybko się nie skończy.www.caglecartoons.com Epidemia prawdopodobnie szybko się nie skończy.

Oficjalnie we Włoszech potwierdzono już prawie sześć tysięcy przypadków zakażenia wirusem COVID-19, w ciągu doby przybywa ponad tysiąc nowych. Zmarło co najmniej 366 osób (stan z 8 marca br. – przyp. FORUM). Epidemia zawitała już do stu krajów świata. Premier Włoch Giuseppe Conte podpisał dekret wprowadzający przymusową kwarantannę w Lombardii (ponad 10 mln mieszkańców) włącznie z Mediolanem, finansową stolicą kraju, a także w kilku innych prowincjach (Wenecja, Modena, Parma, Piacenza, Reggio nell’Emilia, Rimini, Pesaro, Urbino, Alessandria, Asti, Novara, Verbano Cusio Ossola, Vercelli, Padwa i Treviso), gdzie mieszka w sumie około 16 mln osób.

12.03.2020 Numer 6.2020
Reklama