Koronawirus

O choroba!

Pandemia. Szukamy winnych

Numer 11.2020
A gdy amerykańskie władze zaczęły obwiniać Chiny za wywołanie pandemii, dowodząc nawet, że wirusa wyhodowano w laboratorium w Wuhanie, Pekin odpłacił pięknym za nadobne. A gdy amerykańskie władze zaczęły obwiniać Chiny za wywołanie pandemii, dowodząc nawet, że wirusa wyhodowano w laboratorium w Wuhanie, Pekin odpłacił pięknym za nadobne. caglecartoons.com
W każdym kraju słychać tę samą śpiewkę. Władze i naukowcy zapowiadają, że zbadają drogi rozchodzenia się epidemii, by znaleźć źródło zakażeń.
Gaetan Dugas (1953–1984). Niesłusznie sądzono, że to on sprowadził wirusa HIV do Ameryki.Killing Patient Zero/Fadoo/• Gaetan Dugas (1953–1984). Niesłusznie sądzono, że to on sprowadził wirusa HIV do Ameryki.

Należy wszelkimi sposobami szukać pacjenta zero – oświadczył na początku marca br. francuski minister zdrowia Olivier Véran. Brzmiało to jak rozkaz. Naukowcy podjęli wyzwanie. Zagłębili się w dokumentację medyczną sprzed kilku miesięcy i ponownie przebadali stare próbki pobrane od pacjentów. W rezultacie już dziś wiadomo, że koronawirus pojawił się w Europie dużo wcześniej niż przypuszczano. Jest pewne, że pacjent zakażony koronawirusem trafił do paryskiego szpitala 27 grudnia ub.

21.05.2020 Numer 11.2020
Reklama