Koronawirus

Falowanie

Nowe ognisko koronawirusa w Pekinie

Numer 13.2020
Masowe badania mieszkańców Pekinu po pojawieniu się ogniska choroby na targu hurtowym zaopatrującym większość sklepów i restauracji. Masowe badania mieszkańców Pekinu po pojawieniu się ogniska choroby na targu hurtowym zaopatrującym większość sklepów i restauracji. AFP / EAST NEWS
Władze Pekinu wprowadziły „środki nadzwyczajne”. Po prawie dwóch miesiącach bez żadnego nowego przypadku COVID-19, na jednym ze stołecznych targów pojawiło się ognisko choroby.
Pojawienie się ogniska choroby w Pekinie będzie testem dla polityki władz.caglecartoons.com Pojawienie się ogniska choroby w Pekinie będzie testem dla polityki władz.

W chińskiej stolicy powtarza się scenariusz z Wuhan, chociaż tym razem reakcja władz jest szybsza i znacznie bardziej zdecydowana. Po 55 dniach bez żadnego przypadku COVID-19, którego nie dałoby się powiązać z osobą przyjeżdżającą zza granicy, w ciągu czterech dni odnotowano w Pekinie 79 miejscowych zakażeń. Wszystkie miały związek z targiem hurtowym Xinfadi, gdzie duża część chińskiej stolicy zaopatruje się w świeże owoce, warzywa, mięso i ryby. Wirus z targu rozprzestrzenił się już do sąsiednich prowincji Liaoning i Hebei – w sumie zaraziło się tam pięć osób, a wszystkie spotykały się z chorymi z Pekinu.

18.06.2020 Numer 13.2020
Reklama