Koronawirus

Zastrzyk pod choinkę

Jest nowa szczepionka!

Numer 26.2020
Preparat wstrzykuje się dwukrotnie. Obie dawki muszą pochodzić od tego samego producenta. Preparat wstrzykuje się dwukrotnie. Obie dawki muszą pochodzić od tego samego producenta. AFP / East News
Szczepionki na koronawirusa już są, ale nawet zaprzęg z magicznymi reniferami nie wystarczy, żeby je rozwieźć po świecie.
Pierwszą zaszczepioną Brytyjką była 90-letnia Margaret Keenan (Coventry, 8 grudnia br.).AFP/East News Pierwszą zaszczepioną Brytyjką była 90-letnia Margaret Keenan (Coventry, 8 grudnia br.).

W Wielkiej Brytanii rozpoczęła się pierwsza na świecie operacja masowej immunizacji przy użyciu całkowicie przebadanej szczepionki na koronawirusa. Jednocześnie zaczęła się największa operacja logistyczna współczesnych czasów. Miliony dawek muszą pokonać drogę z fabryk do szpitali, przychodni i aptek, a tam trzeba przechowywać wrażliwą substancję w odpowiednich warunkach, prowadzić ewidencję osób zaszczepionych, a także przestrzegać określonych ram czasowych. Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, które w 2009 r.

17.12.2020 Numer 26.2020
Reklama