Koronawirus

Covid? Jaki covid?

Cud w Afryce? Czegoś nie wiemy o koronawirusie

Numer 08.2022
W Ugandzie policja zgarnia niezaszczepionych z autobusów i przystanków. W ciągu sześciu tygodni odsetek mieszkańców, którzy przyjęli co najmniej jedną dawkę, wzrósł z 14 do 47 proc. Następni czekają w kolejce, jak tu, w Kampali. W Ugandzie policja zgarnia niezaszczepionych z autobusów i przystanków. W ciągu sześciu tygodni odsetek mieszkańców, którzy przyjęli co najmniej jedną dawkę, wzrósł z 14 do 47 proc. Następni czekają w kolejce, jak tu, w Kampali. Xinhua / Forum
W Afryce wreszcie są szczepionki, ale nie trafiają do potrzebujących. Mimo to statystyki zgonów okazują się zaskakująco niskie. A może o ofiarach nikt nie usłyszał?

W pewien wtorkowy poranek na początku tego roku zespół medyczny w towarzystwie dziennikarek „New York Timesa” przybył do miasteczka Kathantha Yimbo w Sierra Leone, tłukąc się 40 minut po piaszczystych drogach. Przodem posłano dwóch ludzi na motorze, którzy przez megafon poprosili wszystkich posiadaczy karty szczepień o stawienie się na głównym placu osady. W punkcie medycznym zjawiła się całkiem spora grupa zainteresowanych. Okazało się jednak, że większość przyjęła już dwie dawki chińskiej szczepionki (której skuteczność jest niepotwierdzona), więc została odprawiona z kwitkiem.

08.04.2022 Numer 08.2022
Reklama