Koronawirus

Ani widu covidu?

Chiny i USA nie chcą już patrzeć na covid

Numer 03.2023
Odkąd rząd w Pekinie ogłosił nagłe zakończenie polityki „zero covidu”, w Chinach istnieją równolegle dwa światy. Odkąd rząd w Pekinie ogłosił nagłe zakończenie polityki „zero covidu”, w Chinach istnieją równolegle dwa światy. caglecartoons.com
Wyczerpani lekarze, przepełnione krematoria i świeże groby na polach. W Chinach koronawirus uderza w zupełnie nieprzygotowaną ludność wiejską.
W Chinach codziennie umiera na koronawirusa prawie 16 tys. ludzi.caglecartoons.com W Chinach codziennie umiera na koronawirusa prawie 16 tys. ludzi.

Rolnik Shang Ruitai widzi ze swojego brzoskwiniowego sadu szosę do Zanhuang, biegnącą tuż za gęstymi topolami. Łączy ona wsie na południowym zachodzie chińskiej prowincji Hebei i jest główną arterią powiatu. W minionych tygodniach stała się jednak aleją umarłych. Prawie codziennie nowy pochówek, gdzieś na skraju drogi. Mężczyźni wykopujący łopatami i kilofami doły w przemarzniętej ziemi – jeśli to możliwe, chińscy chłopi grzebią urny z prochami najbliższych na własnej roli. Na polach wzdłuż szosy wszędzie widać świeże groby.

27.01.2023 Numer 03.2023
Reklama